Перейти до основного вмісту
Світлина 1

28 лютого та 1 березня 2025 р. проф. М. Чікарькова представляла освітню програму "Культурологія" у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», взявши участь в обговоренні актуальних проблем вивчення культури у часи російсько-української війни, а також сучасного стану та перспектив культурологічних студій в Україні.

Конференція «Виклики соціокультурних трансформацій у контексті сучасної культурології» передбачала не лише обмін науковими здобутками, але також дискусію щодо викладання культурології у ЗВО, особливостей освітніх програм у різних вишах тощо.

Проф. М. Чікарькова виступила з доповіддю "Графіті часів російсько-української війни: візуальна культура спротиву". Під час засідань секцій дослідники аналізували культурні коди опору, розглядали питання доречності вивчення російської культури в сучасних реаліях, дискутували про роль інтернет-мемів у боротьбі з ворожою пропагандою й навіть обговорювали феномен трікстера в соціокультурному патерні О. Арестовича тощо. Дискусії були гострими та інтелектуально насиченими, що свідчить про актуальність цих тем для культурологічної спільноти.

Наступного дня круглий стіл зібрав дослідників, викладачів та музейних працівників, щоб обговорити майбутнє культурології в контексті реформ і обмінятися досвідом реалізації ОП «Культурологія» у різних вишах. Чи зміниться роль культурологів у новій освітній парадигмі? Як адаптувати освітні програми до сучасних викликів? Ці питання стали центром жвавих дебатів між представниками Національного художнього музею України, Інституту проблем сучасного мистецтва, Києво-Могилянської академії, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та інших установ.

Два дні насиченої роботи продемонстрували, що культурологія залишається життєво важливою сферою гуманітарного знання, яка реагує на виклики часу, формує інтелектуальний фронт та розширює горизонти української культури навіть у найскладніші моменти історії.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності